امروز : یکشنبه ۳۰ ارد ۱۴۰۳ | 2024,05,19
IRANCCHP IRANCCHP IRANCCHP
ad

پیک مصرف برق در اولین روز تابستان از ۳۵ هزارمگاوات عبور کرد

نوشته شده توسط admin در تاریخ 2019/06/24 | مرتبط با : اخبار صنعت برق |

در پی افزایش دما در نقاط مختلف کشور پیک مصرف در اولین روز تابستان امسال با افزایش پنچ هزار مگاواتی نسبت به روز جمعه از ۵۳ هزار مگاوات عبور کرد.

به‌گزارش برق نیوز، ظهر روز گذشته پیک مصرف در ساعت ۱۵:۴۵ دقیقه به حدود ۵۳ هزار و ۶۳۲ مگاوات رسیده بود که این رقم در مقایسه با اوج مصرف روز جمعه در حدود پنچ هزار مگاوات افزایش پیدا کرده است.

روز گذشته کل مبادلات برق کشور در زمان پیک حدود یک هزار و ۶۳۸ مگاوات بوده است که از این میزان یک هزار و ۳۲۹ مگاوات مربوط به صادرات و ۳۰۹ مگاوات مربوط به واردات برق بوده است. همچنین در روز گذشته میزان ذخیره نیروگاه‌ها به سه هزار و ۲۹۴ مگاوات و مصرف برق صنایع نیز به چهار هزار و ۲۸۸ مگاوات رسیده بود.

توان قابل تامین امسال حدود ۵۹ هزار مگاوات است و براساس پیش‌بینی‌های اولیه اوج مصرف برق تابستان به ۶۲ هزار مگاوات نیز خواهد رسید که صنعت برق درصدد است با اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف و همکاری مردم بتواند با همان توان قابل تامین، پیک امسال را بدون خاموشی سپری کند

منبع: برق نیوز

کلیه حقوق این سایت متعلق به انجمن تولیدکنندگان ترکیبی نیرو ,حرارت و برودت ایران , انجمن CHP ایران ( Irancchp.ir ) می باشد.