امروز : یکشنبه ۳۰ ارد ۱۴۰۳ | 2024,05,19
IRANCCHP IRANCCHP IRANCCHP
ad

نعمت زاده در مصاحبه با هندلزبلات: مشکل بیمه هرمس با آلمان به زودی حل می‌شود

نوشته شده توسط admin در تاریخ 2016/06/11 | مرتبط با : اخبار بانک و سرمایه ای |

وزیر صنعت ایران با بیان این که مشکل بدهی ۵۰۰ میلیون یورویی ایران به آلمان به زودی حل می شود گفت: معاون صدراعظم آلمان که ماه گذشته به دلیل بیماری ناگزیر به لغو سفر خود به تهران شد، در ماه اکتبر عازم تهران خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، به گفته وزیر صنعت ایران، این کشور انتظار دارد مشکل بدهی دولت ایران به آلمان بابت تضمین های صادراتی دولتی(بیمه هرمس) به زودی حل شود. این گامی است که موجب حل یک مشکل بزرگ در مسیر احیای روابط دو کشور خواهد شد.

ایران حدود ۵۰۰ میلیون یورو (۵۷۰ میلیون دلار) تحت بیمه هرمس به آلمان بدهکار است. بیمه هرمس یک توافقنامه با دولت آلمان است که از شرکت های آلمانی در صورتی که بدهکاران خارجی بدهی خود را پرداخت نکنند، حمایت می کند.

محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت معدن و تجارت ایران که در مصاحبه با روزنامه آلمانی هندلزبلات  سخن می گفت افزود: تنها چند مشکل کوچک باقی مانده که باید حل شود.

وی افزود: «پس از دیدار من با سیگمار گابریل وزیر اقتصاد آلمان به نظر می رسد که آخرین مشکلات به سرعت قادر به حل شدن خواهند بود.»

نعمت زاده گفت، انتظار دارد گابریل، که ماه گذشته به دلیل بیماری ناگزیر به لغو سفر خود به تهران شد، در ماه اکتبر عازم تهران شود. «تا آن موقع، ما امیدواریم که همه مشکلات باقیمانده حل و فصل شود.»

سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان گفته، مذاکرات با تهران همچنان ادامه دارد، اما برلین نسبت به اینکه دولت  به زودی تضمین های صادراتی دولتی جدیدی را به شرکت هایی که قصد تجارت با ایران را دارد، پیشنهاد دهد، خوشبین است.

نعمت زاده گفت، شرکت های بزرگ آلمانی از جمله فولکس واگن، دایملر، زیمنس، لینده، بی ای اس اف و آئوروبیس در حال مذاکره درباره تجارت در ایران هستند.

وی افزود، ایران علاقمند به همکاری های دراز مدت با آلمان است و پروژه های بخش های حمل و نقل، نفت و گاز، معدن و مواد غذایی را در اولویت قرار خواهد داد.

نعمت زاده گفت، پروژه هایی که شامل تامین مالی مورد نیاز هستند، ارجحیت خواهند داشت.

انتهای پیام//۶۰

کلیه حقوق این سایت متعلق به انجمن تولیدکنندگان ترکیبی نیرو ,حرارت و برودت ایران , انجمن CHP ایران ( Irancchp.ir ) می باشد.