امروز : یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ | 2022,10,02
IRANCCHP IRANCCHP IRANCCHP
ad

مدیرعامل بانک صنعت و معدن : اجرای موفق طرح آزمایشی حمایت از بنگاه‌‌های کوچک و متوسط/ تزریق ۱۶ هزار میلیارد تومان دیگر در سال جاری

نوشته شده توسط admin در تاریخ 2016/05/31 | مرتبط با : اخبار بانک و سرمایه ای |

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به حمایت از ۷۰ بنگاه کوچک و متوسط در اواخر سال گذشته با استفاده از خط اعتباری ۵۰۰ میلیارد تومانی بانک مرکزی گفت: پیشنهاد من این است که حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط از مسیر بانک‌های توسعه‌ای انجام شود.

اشرف افخمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به برنامه بانک صنعت و معدن برای حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط اظهار داشت: از سال گذشته این برنامه عملیاتی شده به طوری که حدود ۳۸ درصد میزان اعطای تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط افزایش یافته است.

وی افزود: قطعا یک بانک به تنهایی نمی‌تواند همه بنگاه‌های کوچک و متوسط را پوشش دهد اما ما معتقدیم یکی از راهکارهایی که می‌تواند به پیشبرد اقتصاد مقاومتی کمک کند، حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط است.

به گفته وی بنگاه‌های کوچک و متوسط سرمایه کمتر،‌ اشتغال و کارآمدی بیشتری دارند.

افخمی با بیان اینکه سال گذشته و اواخر سال ۹۴ برای حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط با بانک مرکزی به تفاهم رسیدیم، تصریح کرد:‌ طی آن تفاهم مقرر شد بانک مرکزی مبلغی را در اختیار بانک صنعت و معدن قرار دهد تا بانک به بنگاه‌های کوچک و متوسطی که می‌توانند ظرفیت تولید را افزایش دهند و یا در وضعیت بحرانی هستند اختصاص دهد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن اظهار داشت: حدود ۷۰ واحد در این رابطه شناسایی شد و ما ۵۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از آنها از بانک مرکزی دریافت و به آنها پرداخت کردیم.

وی با اشاره به عملکرد مثبت این بنگاه‌ها پس از اعطای این تسهیلات گفت: آنچه ما تاکنون رصد کردیم آن است که اشتغال و سطح تولید در این بنگاه‌ها افزایش یافته است. این طرح آزمایشی نشان می‌دهد که می‌توانیم با حمایت مناسب از بنگاه‌های کوچک و متوسط تولید و اشتغال را رونق دهیم.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به اعلام پرداخت ۱۶ هزار میلیارد تومان به بنگاه‌های کوچک و متوسط در سال جاری افزود: اینکه این اعتبار از کدام محل تامین خواهد شد هنوز مشخص نیست اما درخواست و پیشنهاد من این است که این مبلغ در اختیار بانک‌های توسعه‌ای از جمله بانک صنعت و معدن قرار گیرد و اگر این کار انجام شود مطمئن باشید بخش مهمی از مشکلات بنگاه‌های کوچک ومتوسط حل خواهد شد.

بر اساس اعلام بانک مرکزی منابع بانک‌ها امسال به سمت بنگاه‌های کوچ و متوسط هدایت شده و بنگاه‌های بزرگ از طریق بازار سرمایه باید اقدام به به تامین مالی کنند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به انجمن تولیدکنندگان ترکیبی نیرو ,حرارت و برودت ایران , انجمن CHP ایران ( Irancchp.ir ) می باشد.